• وبلاگ : 
 • يادداشت : قايق راندن به اقيانوس
 • نظرات : 0 خصوصي ، 6 عمومي
 • ساعت دماسنج

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + ميثم 
  با سلام.
  چون در مقايستون اين کتاب رو بهتر از داستان سيستان دوسته بوديد تشويقم کرد کتاب رو تهيه کنم و بخونمش.
  به نظر من نويسنده بيشتر تو گذشته خودش داره سير مي کنه و بيشتر توصيفاتش از خودش و دوران طلبگيشه . بر عکس اون چيزي که ادعا مي کنه که من مي خوام جزئياتو ببينيم نه کليات ( اول کتاب موقع سوار شدن که نرفت بالا بشينه)اصلا به جزئيات و اطراف خودش دقت نمي کنه و بيشتر دقتش رو گذشتشه و براي اين که زياد از موضوع دور نشه بخش هايي از عين سخنراني حضرت آقا رو آورده !
  به نظرم بهترين جاي کتاب هم همون سخنراني آقا درباره وظيفه طلاب و تذکر بهشون در مورد درجا زدن و عدم پيشرفت مناسب با زمان باشه.البته اون قسمت شطرنجش هم جالب بود!
  چون بيشتر خاطره ها و بحث هاش يا از دوران طلبگيه يا از بنا هاي يزد احتمالا يه طلبه و روحاني يزدي بيشترين ارتباطو با کتاب برقرار کنه.
  اسامي اين قدر زيادن که اگه جمعشون کني تقريبا يک سوم کتاب رو پر مي کنه!
  تشبيهات افراطي و بيش از حد اول کتاب حوصله خواننده رو سر مي بره.
  بر عکس داستان سيستان نوشته هاش بيشتر گزارش نويسيه تا سفر نامه.
  زبان نوشته هاش يه جورايي مخصوص طلبه هاست و من نتونستم زياد با نويسنده ارتباط بر قرار کنم و خودمو جاي نويسنده بذارم.ولي داستان سيستان خودمونيه و جوون پسند تره.
  به نظرم نيمه دوم کتاب خيلي بهتر از نيمه اولش باشه!
  البته اين که يه کتاب خوبه يا بد به سليقه آدم ها بر مي گرده و هر کسي مي تونه سليقه خودشو داشته باشه.

  پاسخ

  سلام ، كتاب سيستان از اونجا كه اولين سفرنامه در خصوص رهبري بود جذابيت خاصي داشت ، آقاي اميرخاني هم توصيفات شگفت انگيزي دارند ! قطعا آقاي سالاري در توصيف صحنه ها مثل آقاي اميرخاني نيستند ! نميدونم كتاباي ديگه در خصوص سفرهاي رهبري رو خونديد يا نه ! كتاباي ديگه يه جورايي با الهام از سيستان نوشته شده اند به خلاف قايق راندن به اقيانوس ! من فكر ميكنم آقاي سالاري از يه زاويه ديگه وارد شد! و شايد همين باعث شده كه در شما اين احساس ها ايجاد بشه ! سيستان يه سفرنامه پر هيجان و تقريبا سرشار از استرس بود و مدام به بحث و جدل خبرنگارها و محافظ ها اشاره داشت و همين ها در خواننده حس هيجان به وجود مي اورد ، طنز اميرخاني هم در موفقيت كتاب اثر زيادي داشت ، اما قايق راندن اون هيجان رو نداشت ولي آرامشي داشت كه خيلي زيباتر از هيجان سيستان بود ! نبايد از اين كتاب انتظار داشت مثل سيستان نوشته شه ! اقاي سالاري روحاني است و آقاي اميرخاني نه ! آقاي اميرخاني جوان و آقاي سالاري مسن هستند ! نگاه ها فرق ميكنه ! به خلاف شما من ارتباط خيلي خوبي با نويسنده برقرار كردم ! شباهت هايي كه بين خودم و نويسنده ميديدم ! من فكر ميكنم استفاده از تشبيهات بسيار به جا و زيبا بود ! و اصلا اون رو افراط نمي دونم !سخنان رهبري هم درست استفاده شده بود و به مستند كردن اثر كمك ميكرد !
  سلام
  خوش به حالتون که چندين بار سعادت ديدار رهبر عزيز رو داشتيد! من که در حسرت يک بار ديدنشون مي سوزم!
  نحوه نوشته تون در مورد آقاي مظفر سالاري منو ترغيب کرد که سر فرصت ،شايد موقع امتحان!، سراغي هم از نوشته هاي ايشون بگيرم
  راستي ، اين اشتياق به خواندن در هنگام امتحانات يک لذت هست ! و نميدونم که چرا دقيقا اون زمانها هم بهترين کتابها در دسترس قرار ميگيرند!
  پاسخ

  سلام ، خوشحالم كه باعث شدم به خوندن اين كتاب ترغيب پيدا كنيد .

  سلااااااااااااااااااااااام.دلم واست تنگيده.................19 دي خيلي خوش گذشت هااااااااااااااا.....
  پاسخ

  سلام ، منم همينطور ! ميبينمت ايشاالله !

  اره راست ميگين جديدا الزايمرم گرفتم راستي تا اونجا كه تونستم 3 يا 4 تا از كتاب ها رو دانلود كردم 2تاشم خونه داشتم بعضي هاش واقعا قشنگ بود ولي بعضي هاش هم هيچي نمي فهميدم فكر كنم واسه كتاب هاي ادبي بايد از رده سني كودكان شروع كنم شايدم خردسالان البته اين شكلك كه داره نوشابه مي خوره ربطي به متن نداره ولي هميشه دوست داشتم جزو نظراتم مذاشتم

  پاسخ

  خيلي خوبه !!


  اسم كتاب نيمه شبي در حله خيلي برام اشنا اومد

  _خوش به حالتون برا من كه تا حالا پيش نيومده برم رهبر رو از نزديك ببينم

  راستي به كلبه ي ويران ما سري بزنيد

  پاسخ

  سلام! نيمه شبي در حله رو دفعه پيش خودم بهتون معرفي كردم !!!
  کاربر گرامي
  در تاريخ سه شنبه 20 دي 90 نوشته (قايق راندن به اقيانوس) شما به فهرست نوشته هاي برگزيده در مجله پارسي نامه افزوده شده است. موفق باشيد.
  پاسخ

  ممنون ...